Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Politikası:

 

Bu Gizlilik Politikası ("Gizlilik Bildirimi"), kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, üçüncü kişilerle paylaşılması, muhafaza edilmesi, güvenliğinin sağlanması konularını ve bu konular ile ilgili olarak sahip olduğunuz haklarınızı açıklamaktadır

 

Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti. ("Vedette Korse") ile sizin aranızdadır.

 

Özet İçerik:

 

Kapsam ve Rıza:

 

Bu gizlilik bildirimi, kişisel verilerinizin tarafımızca toplanması, kullanımı, paylaşımı, muhafaza edilmesi ve korunması konularını ve bunlar ile ilgili haklarınızı açıklamaktadır.

 

Bu gizlilik bildirimi mobil cihazlar da dahil olmak üzere, erişim veya kullanım yönteminize bakılmaksızın, internet sitemiz de dahil olmak üzere, bu gizlilik bildirimine atıfta bulunulan her tür uygulama ve hizmet sunumuna uygulanacaktır.

 

Hizmetlerimizi kullanarak ve/veya hesap oluşturarak bu gizlilik bildirimi ve Kullanıcı Sözleşmemizi kabul etmekte ve bu gizlilik bildiriminde açıklandığı üzere, kişisel verilerinizi toplamamıza, kullanmamıza, gerektiğinde üçüncü kişilerle paylaşmamıza, muhafaza etmemize ve korumamıza rıza göstermektesiniz

 

Gizlilik Standartları ve Uluslararası Veri Aktarımı:

 

Kişisel verilerinizin yalnızca bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçlar kapsamında işlenmesini sağlamak için uygun her türlü güvenlik tedbirini almış bulunmaktayız. Bu güvenlik tedbirleri örneğin, kişisel verilerinizin yeterli düzeyde veri koruması sağlamayabilecek ülkelere aktarımı gibi konularda alınan önlemleri de kapsamaktadır.

 

Kişisel Verilerin Toplanması:

 

Hizmetlerimizi kullandığınızda, üye hesabı oluşturduğunuzda, üye hesabı oluşturmak için ilgili formda bilgi verdiğinizde, hesap bilgilerinizi güncellediğinizde veya bilgi eklediğinizde veya hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizimle başka bir şekilde iletişime geçtiğinizde, kişisel verilerinizi topluyor, işliyor ve muhafaza ediyoruz.

 

Kişisel Verilerin Kullanımı ve Muhafazası:

 

Topladığımız kişisel verileri, hizmetlerimizi sunmak ve geliştirmek, sitemizde kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak (özellikle beğenebileceğiniz hizmetler ve ürünleri önererek), hesabınız veya hizmetlerimiz ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek, size kişiselleştirilmiş reklam ve pazarlama hizmetleri sunmak veya varsa hileli veya yasadışı faaliyetleri tespit etmek, bunları engellemek ve bu tür konuları soruşturmak için kullanmaktayız.

 

Kişisel verilerinizi, ilgili mevzuatın öngördüğü veya faaliyetlerimiz ile ilgili veya faaliyetlerimiz için gerekli oldukları süre boyunca muhafaza etmekteyiz. Buna ek olarak; silinmiş hesaplardaki kişisel verileri de yürürlükteki mevzuata uymak, dolandırıcılığı engellemek, borçlu olunan ücretleri tahsil etmek, uyuşmazlıkları çözmek, soruşturmalara yardımcı olmak, kullanıcı sözleşmemizi uygulamak ve yürürlükteki mevzuatın müsaade ettiği veya gerekli kıldığı diğer işlemlerde bulunmak için saklayabiliriz.

 

Seçenekleriniz:

 

Sizinle iletişime geçmek için kişisel verilerinizi nasıl kullandığımız ile ilgili seçimde bulunabilirsiniz.

 

www.vedettekorse.com e- bülten ve sms listesinden ayrılmak istiyorsanız, e- bültenin en alt bölümünde bulunan “ Bu Bülteni Bir Daha Almak İstemiyorsanız Buraya Tıklayınız.” linkine tıklayabilirsiniz.

 

Aynı işlemi (SMS bildirimleri için) site üzerinden gerçekleştirmek için, www.vedettekorse.com adresinden üye girişi yaptıktan sonra Hesabım bölümünde yer alan Kampanyalar ve yeni ürünlerle ilgili e- posta ve sms almak istiyorum yazısının yanında yer alan kutucuktaki işareti kaldırın.

 

Üye olmadan sipariş vermeniz durumunda bildirim sms lerinden ayrılmak için destek@vedettekorse.com adresine mail gönderebilir veya iletişim sayfasından bize yazarak isteğinizi iletebilirsiniz. Derhal listeden çıkarılırsınız.

 

Erişim:

 

Topladığımız kişisel verilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak, bunlara erişebilmenizi ve bunları düzeltebilmenizi temin etmek için önlemler alıyoruz. 

 

Kişisel Verilerin Paylaşılması:

 

Kişisel verilerinizi, diğer Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti. şirketler grubu üyeleri veya üçüncü kişi ve firmalar ile paylaşabiliriz.

 

Bu kişisel verilerin paylaşımı, hizmetlerimizi sunmamız ve hizmetlerimize erişiminizi sağlamamız, yasal yükümlülüklerimize uymamız,  kullanıcı sözleşmemizi uygulamaya koymamız, pazarlama ve reklam faaliyetlerimizi sağlamamız, hizmetlerimiz ile ilgili hileli veya yasadışı faaliyetleri engellememiz, bunları tespit ederek en az seviyeye indirmemiz ve bunları gereği gibi soruşturabilmemiz için gerekli olabilmektedir.

 

Güvenlik:

 

Kişisel Verilerinizin kaybedilmesi, kötü niyetli olarak kullanılması, kişisel verilerinize yetkisiz erişim, kişisel verilerinizin yetkisiz paylaşımı veya değiştirilmesi gibi riskleri azaltmak için uygun teknik ve idari güvenlik tedbirleri almak suretiyle kişisel verilerinizi korumaktayız.

 

Haklarınız:

 

Bu bölüm, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca haklarınızı açıklamaktadır. Bu gizlilik bildirimi ile ilgili herhangi bir sorunuz veya şikayetiniz olması veya bu gizlilik bildirimi ya da yürürlükteki mevzuat uyarınca haklarınızı kullanmak istemeniz durumunda, bize yazılı olarak ulaşabilirsiniz.

 

Kapsam ve Rıza:

 

Bu gizlilik bildirimi, kişisel verilerinizin toplanması, kullanımı, paylaşımı, muhafaza edilmesi, korunması gibi kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili konuları ve bu kapsamda ilgili haklarınızı açıklamaktadır. Mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirdikleriniz dahil erişim ve kullanım yönteminiz ne olursa olsun; bu gizlilik bildirimi, yayınlandığı ve kendisine atıfta bulunulan vedettekorse'ye ait www.vedettekorse.com internet sitesi ("Site") ve bağlantılı diğer internet siteleri, her türlü uygulama, ürün ve hizmet ("Hizmetler") için geçerlidir.

 

Sitedeki hizmetlerimizin kullanımı veya site üzerinde hesap oluşturulması, kabul ettiğiniz bu gizlilik bildirimi çerez bildirimi ve kullanıcı sözleşmemize tabidir.

 

Sitemizi, hizmetlerimizi kullanmaya devam ederek veya üyelik oluşturarak gizlilik bildirimi, çerez bildirimi ve kullanıcı sözleşmemizi kabul etmeniz; bu gizlilik bildiriminde sizlere verdiğimiz bilgilendirmeye dayanarak kişisel verilerinizi hizmet sunabilmemiz için gerektiği ölçüde ve açıklandığı şekilde toplamamıza, kullanmamıza, paylaşmamıza, muhafaza etmemize ve korumamıza özgür iradenizle ve açık şekilde verdiğiniz rızanızı göstermektedir.

 

Sizden istenen bilgilerinize hizmet sunmak üzere ihtiyaç duyulduğu için; söz konusu bilgileri bizimle paylaşmamanız halinde, hizmetlerimizin tümünü tamamen ve eksiksiz şekilde sunmamız mümkün olmayabilir.

 

Kişisel Veriler:

 

Kişisel veriler, kimliği belirli ya da elimizde bulunan veya erişimimizin bulunduğu verilerden kimliği belirlenebilecek bir gerçek kişiye ait olan bilgiler anlamına gelmektedir. Kişisel veriler, toplulaştırılmış olan veriler ile anonim hale getirilmiş olan verileri, gerçek kişilere ait olmayan veya belirli veya belirlenebilir gerçek kişilere ait olmayan istatistiki veriler gibi bilgileri içermemektedir.

 

Bu Gizlilik Bildirimindeki Değişiklikler:

 

Bu gizlilik bildiriminde her zaman değişiklik yapılabilir. Sitemizde yayımlanması ile birlikte derhal geçerlilik kazanacaktır. Bu değişiklikleri kabul etmemeniz halinde, destek@vedettekorse.com mail adresinden ulaşarak üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

 

Gizlilik Standartları ve Uluslararası Veri Aktarımı:

 

Vedettekorse, gizlilik yükümlülüklerine uygun şekilde hizmet sunmak, kişisel verilerinizin yalnızca bu gizlilik bildiriminde belirtilen kapsamda ve amaçlar doğrultusunda işlenmesini sağlamak ve kişisel verilerinizi yeterli düzeyde korumak konusunda gösterdiği kararlılığı, aldığı organizasyonel, teknik, idari ve/veya sözleşmeye dayalı tedbirlere de yansıtmıştır.

 

Bu gizlilik bildiriminde verdiğiniz açık rızanın; gizlilik politikasında belirtilen kapsam içinde, açıklanan amaçlarla bağlantılı ve sınırlı olarak kişisel verilerinizin yurt dışına aktarılması hallerini de kapsadığını hatırlatmak isteriz. Bu kapsamda yurt dışına kişisel veri aktarımının söz konusu olduğu hallerde; yürürlükteki mevzuat uyarınca her türlü ek yasal gereklilik ve tedbir de ayrıca yerine getirilecektir.

 

Kişisel Verilerin Toplanması:

 

Kişisel verilerinizi hizmetlerimizi kullandığınızda, hesap oluşturduğunuzda, sitemizde yer alan bir formu doldurduğunuzda, hesap bilgilerinizi güncellediğinizde veya bilgi eklediğinizde veya ürün ve/veya hizmet satın aldığınızda veya uyuşmazlık çözümüne katıldığınızda veya hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizimle iletişime geçtiğinizde ve sitemizi ziyaret ettiğinizde topluyoruz, işliyoruz ve muhafaza ediyoruz.

 

Topladığımız başlıca kişisel veriler aşağıdakilerdir: 

 

- Üyelik oluşturduğunuzda; adınız, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız (zorunlu değil) adresiniz, telefon numaranız ve e- posta adresiniz gibi tanımlayıcı bilgileriniz.

 

- Sitedeki faaliyetleriniz kapsamında gerçekleştirilen işlemler sırasında satın alma dahil tüm yaptığınız işlemler sonucunda ortaya çıkan, ürettiğiniz veya hesabınız ile bağlantılı olan işlemler ilgili içerikler;

 

- İşlemleriniz ile bağlantılı (banka hesap numaraları gibi) finansal bilgiler;

 

- Ürünlerin satın alınması amacıyla kullanılan e- posta, telefon, fatura ve diğer bilgiler ile (vergi kimlik numarası ve diğer kimlik numaraları gibi) kargo/posta işlemleri için gerekli olan bilgiler (takip numaraları ve güncel takip bilgileri gibi);

 

- Bazı hallerde, kullanıcı hesabı oluştururken veya hizmetlerimizi kullanırken bize sağladığınız yaş, cinsiyet, ilgi alanlarınız ve beğendikleriniz ile ilgili bilgiler;

 

- Ayrıca, sitede yer alan formlar aracılığıyla, site üyeliği için oluşturduğunuz kullanıcı hesabınıza ilişkin bilgilerinizi güncelleyerek veya ürün ve/veya hizmet satın aldığınızda veya hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizimle başka şekilde iletişime geçerek sunmuş olduğunuz diğer bilgiler ve bu kapsamda oluşan kullanıcılar dahil yapılan her türlü görüşme/yazışma içerikleri ile bunlara ilişkin kayıtlar;

 

- Kimliğinizi doğrulayabilmek veya tespit edebilmek için yürürlükteki kanunlar uyarınca toplamamız ve işlememiz gereken veya buna izin verilen diğer bilgiler;

 

- Bazı hallerde, hukuka aykırı, tehditkar, hakaret içeren ve sair istenmeyen mesajlar alındığına ilişkin yazışma içerikleri.

 

- Mobil cihazınızdan elde edilen lokasyon bilgileri dahil olmak üzere coğrafi konum bilgileri. Mobil cihazların çoğunun, mobil cihazın cihaz ayarlar menüsündeki bulunan bir uygulama ile lokasyon hizmetlerini kontrol etmenize veya kullanımını devre dışı bırakmanıza olanak sağladığını hatırlatmak isteriz.

 

- Sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfa gelen ve giden trafik bilgileri, yönlendiren URL, reklam verileri, IP adresiniz, göz atma geçmişiniz ve web log bilgileriniz gibi bilgisayar ve bağlantı bilgileri.

 

- Görüntülediğiniz sayfalar, tıkladığınız bağlantılar ve hizmetlerimiz ile ilgili yaptığınız diğer işlemler hakkında bilgi toplamak için reklam ve e- posta içeriğimiz ile, çerez, web işaretçileri (beacons), benzersiz tanımlayıcı ve benzer teknolojiler kullanmaktayız.

 

- Topladığımız verileri, üçüncü kişilerden aldığımız veriler ile birleştirebilir ve hesap bilgilerinize ekleyebiliriz. Örneğin, herkese açık olan demografik bilgileri, ek iletişim bilgilerini, kredi kontrol bilgilerini ve kredi derecelendirme kuruluşlarından alınan bilgileri, yürürlükteki kanunların müsaade ettiği şekilde toplayabiliriz ve kullanabiliriz.

 

- Sosyal medya siteleri ile bilgi paylaşımınıza veya hesabınızı oluşturmak veya ilgili sosyal medya sitelerine hesabınızı bağlamak için sosyal medya sitelerini kullanmanıza izin verebiliriz. Bu sosyal medya siteleri, bize (görüntülediğiniz içerik, beğendiğiniz içerik ve size gösterilen veya tıklamış olabileceğiniz reklamlar hakkında bilgiler gibi) ellerinde bulundurdukları birtakım kişisel verilerinize otomatik erişim sağlayabilir. İlgili sosyal medya sitesinde yer alan gizlilik ayarları ile erişimimizin bulunacağı kişisel verileri ve ilgili sosyal medya sitesinde hakkınızda saklanan kişisel verilere erişimimizi sağladığınızda verdiğiniz izinleri kontrol edebilirsiniz. Sosyal medya sitesi tarafından yönetilen bir hesabı, vedettekorse hesabınız ile ilişkilendirerek ve bu bilgilere erişimimiz için izin vererek, bu sosyal medya siteleri tarafından sunulan bilgileri, bu gizlilik bildirimi uyarınca toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi ve muhafaza edebileceğimizi kabul edersiniz.

 

- Başkalarına ait kişisel verileri (başka bir kişiye ait olan teslim adresi, işlemler için kullandığınız başka bir kartın hamiline ilişkin bilgiler gibi), yalnızca söz konusu kişilerin önceden alınmış açık onayları varsa bize sunabilirsiniz. Bu kişileri de aynı zamanda gizlilik bildirimimiz uyarınca kendilerinin kişisel verilerini nasıl topladığımız, kullandığımız, paylaştığımız ve muhafaza ettiğimiz hakkında bilgilendirmelisiniz.

 

Yukarıda belirtilen kapsam ve sınırlar içinde kişisel veriler arasında yürürlükteki mevzuatta tanımlanan (kılık kıyafet, biyometrik özellik taşıyan ses kayıtları, satın alınan veya incelenen ürünler ilintili olduğu ölçüde sağlık gibi)  özel nitelikli kişisel verilerin de yer alabileceğini ve bu gizlilik bildiriminde verdiğiniz açık rızanın, söz konusu kişisel verilerin elde edilmesi ve bu gizlilik bildiriminde açıklanan şekilde kullanılması hallerini de kapsadığını hatırlatmak isteriz.

 

Kişisel Verilerin Kullanımı ve Muhafazası:

 

Topladığımız kişisel verileri, hizmetlerimizi sunmak ve geliştirmek, (özellikle, beğenebileceğiniz hizmetler ve ürünleri önererek) sitede kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak, hesabınız ve hizmetlerimiz ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek, size müşteri hizmetleri sunmak, kişiselleştirilmiş reklam ve pazarlama hizmetleri sunmak ve hileli veya yasadışı faaliyetleri tespit etmek, engellemek, en aza indirmek ve soruşturmak için kullanmaktayız.

 

Kişisel verilerinizi aşağıdaki şekilde kullanabilir ve muhafaza edebiliriz.

 

- Hizmetlerimize erişim sağlamak ve hizmetlerimizin kullanılmasını sağlamak;

 

- Beğenebileceğiniz ürün ve hizmetleri içeren bir site içeriği sunmak;

 

- Sepetinizi takip etmek;

 

- Satın alma geçmişiniz;

 

- Açık rızanız olmadan hiçbir kişisel verinizi paylaşmamak kaydıyla, Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti. üyeleri ve finansal kuruluş ortakları adına teklif ve yararlanabileceğiniz kampanyalara ilişkin fırsatlar sunabilmek;

 

- Hizmetlerimizi özelleştirmek, ölçmek ve geliştirmek;

 

- Bilgileri topladığımızda açıklanan şekilde talep edebileceğiniz diğer hizmetleri sunmak;

 

- Size (reklam, arama sonuçları ve diğer kişiselleştirilmiş içerik gibi) konum tabanlı hizmetler sunmak için coğrafi konum bilgileri kullanabiliriz.

 

- Hesabınız ile ilgili olarak bildirimde bulunmak, hesabınız ile ilgili sorunları gidermek, şikayet ve önerilerinizi değerlendirmek, uyuşmazlıkları çözmek, borçlu olunan ücret veya tutarları tahsil etmek, anketler veya soru formları ile görüşlerinizi öğrenmek için sizinle iletişime geçmek veya başka şekilde gerekli olduğu ölçüde size müşteri hizmetleri sunmak ve ilgili işleme konu olan tarafların bilgilerini teyit etmek;

 

- Kullanıcı sözleşmemizi, varsa sizinle imzaladığımız diğer herhangi bir sözleşmeyi ifa etmek veya söz konusu sözleşmelerden ve/veya yürürlükteki mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi ya da hakların kullanılabilmesi için gerekli olduğunda sizinle iletişime geçmek, bu kapsamda gerekli tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek;

 

- Reklam ve pazarlama iletişimlerimizin kişiselleştirilmesi ve sizinle daha ilgili olmasını sağlamak ve geliştirmek

 

- Kupon, indirim ve özel promosyonlar sunmak ve onayınızın olduğu hallerde sizi bilgilendirmek için e- posta, telefon, webpush, SMS veya posta ile sizinle iletişime geçmek;

 

- İletişim tercihlerinize dayalı olarak hedeflenmiş pazarlama, hizmet güncellemeleri ve promosyonel teklifler sunmak;

 

- Bu amaçlar kapsamında sizinle e- posta, telefon, webpush, SMS ile iletişime geçebiliriz. İletişime geçilmesine onay vermiş olmanız halinde, e- posta, SMS mesajı, telefon ile iletişime geçmemiz için sunmuş olduğunuz iletişim bilgilerini kullanacağız. Sizinle telefon ile iletişim kurarken, otomatik çevirici veya önceden kaydedilmiş arama ya da SMS gönderme gibi yöntemler kullanabiliriz.

 

- Dolandırıcılık, güvenlik ihlalleri, şüpheli işlemleri, potansiyel olarak yasaklanabilecek, yasaklanmış veya yasadışı faaliyetleri engellemek, tespit etmek, en aza indirmek ve soruşturmak;

 

- Gizlilik bildirimimiz, kullanıcı sözleşmemiz veya diğer politikaların uygulanmasını sağlamak;

 

Kişisel verilerinizi faaliyetlerimiz için gerekli ve faaliyetlerimizle ilgili oldukları ve saklama amacımız gerektirdiği sürece muhafaza etmekteyiz. Buna ek olarak, yürürlükteki kanunlara uymak, dolandırıcılığı engellemek, borçlu olunan ücretleri tahsil etmek, uyuşmazlıkları çözmek, sorunları gidermek, soruşturmalara yardımcı olmak, kullanıcı şikayetlerini çözmek, kullanıcı sözleşmemizin uygulanmasını sağlamak ve yürürlükteki kanunların müsaade ettiği veya gerekli kıldığı diğer işlemlerde bulunmak için kapatılmış hesaplara ilişkin kişisel verileri saklayabiliriz.

 

Başta 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun olmak üzere yürürlükteki yasal düzenlemeler uyarınca kişisel verilerinizi belirlenen süreler boyunca saklamakla yükümlü olduğumuzu ayrıca hatırlatmak isteriz. Kişisel verilerinizi muhafaza etmemizi gerektiren hallerin ortadan kalkması durumunda, kişisel verileriniz güvenli bir şekilde imha edilecek veya anonim hale getireceğiz.

 

Seçenekleriniz:

 

Sizinle iletişime geçmek için kişisel verilerinizi nasıl kullandığımız ile ilgili seçimde bulunabilirsiniz.

 

www.vedettekorse.com e- bülten ve sms listesinden ayrılmak istiyorsanız, e- bültenin en alt bölümünde bulunan “ Bu Bülteni Bir Daha Almak İstemiyorsanız Buraya Tıklayınız.” linkine tıklayabilirsiniz.

 

Aynı işlemi (SMS bildirimleri için) site üzerinden gerçekleştirmek için, www.vedettekorse.com adresinden üye girişi yaptıktan sonra Hesabım bölümünde yer alan Kampanyalar ve yeni ürünlerle ilgili e- posta ve sms almak istiyorum yazısının yanında yer alan kutucuktaki işareti kaldırın.

 

Üye olmadan sipariş vermeniz durumunda bildirim sms lerinden ayrılmak için destek@vedettekorse.com adresine mail gönderebilir veya iletişim sayfasından bize yazarak isteğinizi iletebilirsiniz. Derhal listeden çıkarılırsınız.

 

Hesabınızda oturum açtığınızda, size hesabınızın belirli bir süre ile açık kalmaktadır. Halka açık veya paylaşılan bir bilgisayar kullanmanız halinde, oturumunuzu açık bırakmamanızı tavsiye ederiz. Oturumunuz açık kaldığı süre boyunca, başkaca herhangi bir izne gerek duyulmaksızın, hesabınızı görüntüleyebilecek, erişebileceksiniz ve işlemlerde bulunabileceksiniz. Bu durum, oturum açtığınız bilgisayar/tarayıcıların diğer kullanıcıları için de geçerli olacaktır. Sizin veya bu bilgisayar/tarayıcıların diğer kullanıcıları tarafından yapılabilecek olan işlem ve hesap faaliyetleri, aşağıdakiler ile sınırlı olmamak üzere her türlü işlemi içermektedir:

 

- Alışverişi tamamlamak veya sepete diğer ürünleri eklemek;

 

- Üyelik sayfasını görüntülemek;

 

- Sipariş bilgilerini görüntülemek;

 

- Geri bildirimde bulunmak;

 

- Profil sayfası görüntülemek;

 

- Siparişleri iptal etmek.

 

Şifrenizi, mevcut şifrenizi girmeniz istenecektir. Oturumunuzu alışılmış olduğu üzere, oturumu kapatarak ve/veya çerezlerinizi temizleyerek sonlandırabilirsiniz.

 

Tarayıcı gizlilik ayarlarınızın uygun şekilde etkin olması halinde, yalnızca tarayıcınızın kapatılması ile de oturumunuz sonlandırılabilecektir. Halka açık veya paylaşılan bir bilgisayar kullanmanız halinde, oturumunuzu kullanımınız sona erdiğinde, hesabınızı ve kişisel bilgilerinizi korumak için kapatmalı ve/veya internet tarayıcınızın yardım dosyasında verilen talimatları izleyerek çerezleri temizlemelisiniz.

 

Bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçlar ile kişisel verilerinizin kullanılması veya açıklanması ile ilgili rızanızı geri almanız durumunda, hizmetlerimizin bir kısmından ya da hiçbirinden faydalanamayabilirsiniz. Sizden istenen bilgilerinize, hizmet sunmak ve bu gizlilik bildiriminde açıklanan faaliyetleri yerine getirebilmek üzere ihtiyaç duyulduğu için; söz konusu bilgilerin yokluğunda müşteri desteği ile kullanıcı sözleşmemizde yer alan hizmetlerimizin tümünü tamamen ve eksiksiz şekilde sunmamız mümkün olmayabilir.

 

Erişim:

 

Topladığımız kişisel verilerin doğru ve güncel olmasını, bunlara erişebilmenizi ve gerektiğinde bunları düzeltebilmenizi temin etmek için aşağıdakileri de içeren uygun tedbirler alıyoruz.

 

- Kişisel verilerinizin değişmesi veya doğru olmaması halinde gecikmeksizin güncellemenizi rica ederiz.

 

- Kişisel verilerinize erişim, kişisel verilerinizin değiştirilmesi veya silinmesi ile ilgili yasal haklarınıza saygı göstereceğiz. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınızı kullanabilmek için destek@vedettekorse.com mail adresi ile bize ulaşabilirsiniz.

 

Kişisel Verilerin Paylaşılması:

 

Kişisel verilerinizi, Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti. grubunun diğer üyeleriyle veya bu gizlilik politikasında açıklanan faaliyetlerin yürütülmesi için hizmet aldığımız  ve/veya işbirliğinde bulunduğumuz iş ortakları gibi üçüncü kişilerle paylaşabiliriz. Bu paylaşımlar, üçüncü kişi ve firmalar ile ilgili güvenliğe ilişkin değerlendirmeler ve analizler tamamladıktan sonra gerçekleşecektir. Paylaşmamızın amacı, hizmetlerimize erişim sağlamamız, yasal yükümlülüklerimize uymamız, kullanıcı sözleşmemizin uygulanmasını sağlamamız, pazarlama ve reklam faaliyetlerimizi yürütebilmemiz veya alış işlemlerini gerçekleştirmeniz, veya hizmetlerimiz ile ilgili hileli veya yasadışı faaliyetleri engellememiz, tespit etmemiz, en aza indirmemiz ve bu türden faaliyetleri soruşturmamız için gerekli olabilir. Kişisel verileri aşağıda sayılan belirli amaçları yerine getirmek için ve doğrudan alakalı ve gerekli kişilere açıklamaktayız. Yukarıda belirtildiği üzere, kişisel verilerinizi, açık rızanız olmaksızın, pazarlama ve reklam amaçları için üçüncü kişilere aktarmamaktayız.

 

Kişisel verilerinizi, aşağıdaki belirtilen kişilere aşağıda belirtilen amaçlar ile açıklayabiliriz:

 

- Kayıt, işlem ve müşteri desteği gibi içerik ve hizmetleri sunmak;

 

- Potansiyel dolandırıcılık, şüpheli ve yasadışı işlemleri, kullanıcı sözleşmemizin ihlallerini ve veri güvenlik ihlallerini tespit etmeye ve engellemeye yardımcı olmak;

 

- Size kişiselleştirilmiş ve daha ilgili olacak şekilde reklam sunmak;

 

- Ürünler, site, uygulamalar, hizmetler ve pazarlama iletişimleri hakkında verilecek kararları yönlendirmek. Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti. grubu üyeleri, kişisel verilerinizi, yalnızca ilgili grup şirketine veya ilgili siteye iletişim için onay vermiş olmanız halinde size pazarlama iletişimleri göndermek için kullanacaklardır.

 

- Potansiyel yasadışı veya şüpheli işlemler, kullanıcı sözleşmemizin ihlalinin, dolandırıcılığın ve/veya şüpheli işlem ihlallerinin engellenmesi, tespit edilmesi, en az seviyeye indirilmesi ve soruşturulması, üye ve ödül programları, ortak markalı kredi kartları, kişisel reklam sunumu, ödeme işlemi hizmetleri sunumu ve diğer iş operasyonlarında bize yardımcı olmaları için yurt içinde veya yurt dışında bulunan üçüncü kişi hizmet sağlayıcılarımız ile de verileriniz paylaşılabilecektir.

 

- Kayıt, işlem ve müşteri desteği gibi ortak içerik ve hizmetler sunmak için size finansal ürünler sunabilecek olan üçüncü kişi finans kuruluşlarıyla da verileriniz paylaşılabilecektir. Söz konusu üçüncü taraf finans kuruluş ortakları, kişisel verilerinizi, yalnızca hizmetlerini talep etmiş ve bu kuruluşlara onay vermiş olmanız halinde, size pazarlama iletişimleri göndermek için kullanabilecektir.

 

- Yasal gerekliliklere uymak, kullanıcı sözleşmemizi icra etmek, herhangi bir içeriğin diğer kişilerin haklarını ihlal ettiğine dair iddialara müdahale etmek veya herhangi birinin hakkını veya güvenliğini korumak için paylaşabiliriz.

 

- Cezai soruşturma ya da şüphelenilen yasadışı faaliyetler ile bizleri, sizi veya diğer herhangi bir kullanıcımızı kanuni sorumluluğa maruz bırakabilecek olan diğer faaliyetler ile ilgili olarak doğrulanmış bir talebe cevaben kolluk kuvvetleri veya resmi makamlar veya yetkilendirilmiş üçüncü kişilerle de veri paylaşılabilecektir. Bu kapsamda isim, şehir, telefon numarası, e- posta adresi, kullanıcı işlem geçmişi, IP adresi, dolandırıcılık şikayetleri, alışveriş geçmişi gibi yalnızca soruşturma veya ilgili inceleme ile alakalı olduğunu düşündüğümüz bilgileri açıklayacağız.

 

- Mahkeme celbi, mahkeme kararı veya esas itibarıyla bunlara benzer bir kararın varlığı halinde veya muhtemel bir fiziki zarar veya finansal kaybı önlemek ya da şüphelenilen bir yasadışı faaliyeti bildirmek için iyi niyetli bir şekilde gerekli olduğunu düşünmemiz halinde kişisel verileri yasal işlemlere müdahil olan üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

 

- Başta 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun olmak üzere yürürlükteki yasal düzenlemeler uyarınca kişisel verilerinizi öngörülen yetkili merciler ile paylaşmakla yükümlü olduğumuzu ayrıca hatırlatmak isteriz.

 

Değişiklik:

 

Diğer herhangi bir şirket ile birleşmemiz veya diğer herhangi bir şirket tarafından iktisap edilmemiz halinde, bilgileri, bu şirketler ile global gizlilik standartlarımız uyarınca paylaşabiliriz. Böyle bir durumda, birleştirilen yeni tüzel kişiliğin kişisel verileriniz ile ilgili olarak bu gizlilik bildirimine uymasını zorunlu kılacağız.

 

Kişisel verilerinizin bu gizlilik bildiriminde yer almayan herhangi bir amaç ile toplanması, kullanılması, açıklanması veya muhafaza edilmesi durumunda, kişisel verilerinizin yeni amaçlar ile işlenmesi ile ilgili olarak önceden bilgilendirileceksiniz. Bu değişiklikleri kabul etmemeniz halinde, destek@vedettekorse.com mail adresine mail atarak üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

 

Güvenlik:

 

Kişisel veri kaybı, kötü kullanım, yetkisiz erişim, yetkisiz aktarım gibi riskleri azaltmak için uygun teknik ve idari güvenlik tedbirleri alarak bilgilerinizi korumaktayız. Kullanmakta olduğumuz birtakım tedbirler arasında, yeni nesil güvenlik katmanları, güvenlik duvarları ve veri şifreleme, veri merkezlerimize fiziki erişim kontrolleri ve bilgi erişim yetki kontrolleri yer almaktadır. Hesabınızın kötüye kullanıldığından şüphelenmeniz halinde, destek@vedettekorse.com mail adresinden bize ulaşınız. Şifrenizde benzersiz numaralar, büyük ve küçük harfler ve karakterler kullanmanızı ve başka herhangi bir sitede kullanılmamış olmasını tavsiye ediyoruz. Şifrenizi diğer kişiler ile paylaşmamalısınız. Şifrenizi başkaları ile paylaşmanız durumunda, diğer kişilerin hesabınızdan yaptıkları tüm iş ve işlemlerden sorumlu olacaksınız. Şifrenizin kontrolünün kaybedilmesinin kişisel verilerinizin kontrolünün kaybedilmesi ile sonuçlanabileceğini hatırlatmak isteriz.

 

Gizlilik Uygulamaları:

 

İş bu gizlilik bildirimi, yalnızca sizden topladığımız kişisel verilerin kullanımı ile ilgilidir. Başkalarına kişisel verilerinizi açıklamanız veya üçüncü kişi internet sitelerine yönlendirilmeniz halinde, onların gizlilik bildirimleri ve uygulamaları geçerli olacaktır. Kişisel verilerinizi üçüncü kişilere sunmanız halinde, kişisel verilerinizin gizliliği ve güvenliğini garanti edememekteyiz ve herhangi bir işlemde bulunmadan ve kişisel verilerinizi paylaşmadan önce paylaştığınız kişinin gizlilik ve güvenlik politikalarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu durum, kişisel verilerinizi açıkladığınız üçüncü kişilerin, sitelerimizde teklif sunanlar, alıcılar veya satıcılar olması halinde de geçerlidir.

 

Haklarınız:

 

- 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında bize başvurarak, kendinizle ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenebilecek ve işlenmişse buna ilişkin bilgi talep edebilirsiniz. Böylelikle; 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 11.maddesi gereğince,

 

* Kişisel verilerinizin işlenme amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir;

 

* Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin hangi üçüncü kişilere aktarılabileceğini öğrenebilir;

 

* Eksik veya yanlış işlenen kişisel verilerinizin düzeltilmesini, işlemeyi gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde yapılan düzeltme, yok etme ve silme işlemlerinin; kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini de talep edebilirsiniz;

 

İşlenen kişisel verilerinize ilişkin itiraz hakkı ve zarar uğramanız halinde zararın giderilmesi hakkınızı kullanabilirsiniz. Bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini korumayı her zaman öncelikli amaçlarından biri olarak kabul ediyoruz.

 

Gizlilik sözleşmesiyle ilgili sorularınız için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Şimşek Grup Dış. Tic. ve İnş. Ltd. Şti.

 

Mail: destek@vedettekorse.com