Sıkça Sorulan Sorular

 

Korse ilk denemede nasıl giyilir?

Vedette korseniz eğer önden kopçalı bir model değil ise giymeden önce ince bir külotlu çorap giymeniz işinizi kolaylaştıracaktır.Çünkü korse teni tutan bir giysidir.İlk giyiminizde çorap kullandığınızda gayet rahat bacaklarınızdan kayacaktır.

Ve zorlanmadan giymenize yardımcı olacaktır.Daha sonraki giyimlerde hafif bir esneme olacağı için çorap giymenize gerek kalmayacaktır.

 

Korse mideye zarar verir mi?

Korse mideye zarar vermez ,mide probleminiz var ise belki sıkması rahatsız edici olabilir.Ama eski zamanlardaki insanların az yemek için karınlarına taş bağladıklarını bilmekteyiz ve bunun sağlık açısından  iyi olduğu doktorlar tarafından da söylenmektedir.Mideye korse ile baskı yaparak tokluk hissi sağlanır ve midenizin genişlemesi engellenir.Mide genişlerse doymayız bu yüzden mide küçültme ameliyatları yapılır.Korse giymek midenin büyümemesi için faydalı bir yöntemdir.

 

Bel inceltici korse nasıl olmalıdır?

Eğer amacınız sadece bel inceltmek ise önden kopçalı ve balenli modeller tercih edilmelidir.Bu modeller belimizin oyuntusunu ve kıvrımını ortaya çıkararak dahi seksi bir görüntü oluşturmaktadır.Giyildiği anda kum saati görünüme kavuşulduğu gibi sürekli kullanımda kıvrımlar kalıcı olur.

 

Korse zayıflamaya yardımcı olur mu,sıkılaştırır mı,yağ yakar mı?

Eğer latex içeren zayıflatma özelliği olan korselerimizden tercih ettiyseniz Lateksin thermal zone (ısı bölgesi)özelliği ile yağ yakımı gerçekleşmektedir.Sizi rahatsız etmeyecek şekilde hafif bir terleme ile temas ettiği bölge de incelme ve zayıflama olur.Direk yağlara yönelik bir etki olduğu için tartıda çok fark edilmese de görüntüde incelme ve sıkılaşma ,kıvrımlarda belirginleşme gözle görülür seviyede gerçekleşir.Sarkmış olan derileri sürtünme ile toparlayıp deri görüntüsünü düzgünleştirmeye yardımcı olur.

 

Korse nasıl yıkanır?

Leteks içeren korselerinizi kesinlikle sıcak ile temas ettirmemelisiniz.(sıcak su,ütü,kalorifer,fön makinesi,kurutma makinesi,ısıtıcı aletler gibi).

Sıcak latexin şeklini bozar.O yüzden soğuğa yakın ılık sabunlu su ile elde yıkama önerilir.

Yıkadıktan sonra hafifçe sıkabilirsiniz.

Korsenizi  kuruturken düz bir zemine yayarak korse kurumaya bırakılmalıdır.

Ağartıcı deterjanlar kullanılmamalıdır.

Mümkünse korsenizi katlayarak değil asarak muhafaza ediniz.

 

Korse ile uyunur mu?

Korse ile yatılmamalı.Uyku esnasında  kan dolaşımı yavaşladığı için gece yatarken korse kullanmak sağlıklı değildir.

 

Korse kaç saat giyilmeli?

Vedette korselerinizi  incelme ve zayıflama etkisini kalıcı olarak gösterebilmesi için günde en az 8 saat giymelisiniz.İstenildiğinde  sabah giyip yatma saatine kadar üzerinizde kalmasında bir mahsur yoktur.

Fakat korse giymeye alışkın olmayan bayanlar vedette korselerini giymeye ilk gün 1-2saat ile başlayıp günden güne artırmalıdırlar.Uyku sırasında korse giyilmesi önerilmemektedir.(Ameliyat sonrası gibi istisnai durumlar hariç).

Korse 2 beden inceltir mi?

Korse ile 2 beden incelmeniz mümkün.Günde 8saat giyerek düzenli kullanımda 2 beden incelebilirsiniz fakat inceldikten sonra korse yeteri kadar sıkmaz ise 1 beden küçültmeniz gerekmektedir.istediğiniz bedene ulaşana kadar bu şekilde devam edebilirsiniz.