Korse Kullananlar ve Yorumları ? - Hangi korse daha kullanışlı ?

Korse Kullananlar 

Korse özellikle kadınların tercih ettiği bedenin daha zayıf ve biçimli görünmesini sağlayan bir iç giysidir. Korse kadınlar tarafından yüzyıllar boyu endamlı bir görünüm kazanmak için kullanılmıştır. Korseler fazla kiloları kapattığı gibi çeşitli operasyonlar ya da doğum sonrası toparlayıcı özellikleri ile de sıklıkla tercih edilirler. Günümüzde bölgesel kilo fazlalıklarına veya vücudunuzun şekillenmesini istediğiniz bölümüne göre çeşitli korse modelleri üretilmeye başlanmıştır. Öyle ki korseler zayıf göstermesinin yanında biçimli bir duruşa sahip olmanızı da sağlarlar. Ayrıca sırt ve bel ağrıları, duruş bozuklukları gibi fizyolojik problemler için de sıklıkla kullanılan korseler günümüzde erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Vedette Korse olarak bu yazımızda korse hakkında tüm merak edilenlere ve korse kullananlar hakkında önemli bilgilere yer verdik. 


Korse Kullanımı


Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen korse, günümüzde vazgeçilmez bir iç giysi olarak yerini aldı. Sağlık sorunları nedeniyle korse kullanan da var, vücudunu şekle sokmak ve daha zayıf görünmek için kullanan da. Korse kullanımı günümüzde bu denli artınca müşteri memnuniyeti ve beklentileri de daha fazla önem arz ediyor. Vedette Korse olarak müşterilerimizin beklentilerine yönelik her model ve kumaşta korse üretiyoruz.

Korse Kullananlar Kadınlar Kulübü 


Korse almaya karar veren çoğu kişi öncelikle internette bir araştırma gerçekleştiriyor. Özellikle kadın kullanıcıların ağırlıkta olduğu Kadınlar Kulübü’nde, kişiler korse deneyimlerini paylaşmaktadır. Korse kullananlar Kadınlar Kulübü sitesinde paylaştıkları içeriklerde, korsenin faydalarının özellikle altını çiziyorlar. Doğumdan sonra korse kullanan çok sayıda kadın kullanıcı, doğum sonrası karın bölgesini korse sayesinde toparladıklarını ve eski beden ölçülerine çok hızlı ulaştıklarını belirtiyorlar. “Korse kullanmak rahatsız edici, çok sıkıyor” gibi eleştirelere de verilen cevaplar sonrası bu kişilerin bedenlerine uygun korse kullanmadıkları anlaşılıyor. Vedette Korse ürün çeşitliliği ile piyasadaki tüm korse modellerinin satışını gerçekleştirmektedir. Bedeninize ve cilt yapınıza uygun her korseyi firmamızdan temin edebilirsiniz.


Latex Korse Nedir?


Latex korsenin özelliği vücudu doğal yollarla zayıflatması ve şekillendirmesidir. Lateks korseler lateks kumaşından üretilmektedir. Lateks kumaşı belli ağaçlardan elde edilen doğal bir sıvı ile üretilmektedir. İçerisinde karmaşık yapıda bulunan sıvı bileşimi sayesinde insan cildi için en doğal kumaşların meydana gelmesini sağlar. Lateks kumaşının korse yapımında kullanılmasının ana etkeni esnek ve ince bir yapıya sahip olmasında gizlidir. Lateks kumaş üretimi sırasında bitki özütü işlenerek inceltilir ve esnek bir yapıya sahip olması sağlanır. Bu yüzden lateks, korse üretimi için en uygun kumaş türlerinden bir tanesidir. 


Lateks korse modeline göre vücudunuzu zayıf göstermesinin yanı sıra biçimli bir görünüme kavuşmanızı sağlar. İnce ve esnek yapısı sayesinde düzenli kullanım ile birlikte herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan belinizin ince ve biçimli, kalçalarınızın sıkı ve dolgun olmasına olanak tanır. Bitki ve ağaç özünden üretildiğinden dolayı cilt sağlığı için herhangi bir zarar oluşturmamaktadır. Esnek ve ince yapısı ile gün içinde kıyafetlerinizin altında fark edilmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Korse kullanıcı deneyimleri de bu rahatlığı sayesinde düzenli kullanıldığını kanıtlamaktadır.


Korse Kullanmak Sağlıklı mı?

Korse almayı düşünen herkesin aklından şu soru geçiyordur: “Korse kullanmak sağlıklı mı?”

Korse kullanımı elbette ki sağlıklıdır. Kadınların fazla kilolarını kapatarak zayıf bir görünüme kavuşmalarını sağlarken düzenli şekilde kullanımı ile vücut sıkılaşarak zayıflar. Bunların dışında doğum sonrası sıkılaştırıcı korse yeni annelerin kurtarıcısı olmuştur. Yıpranan ve sarkan derinin en kısa sürede toparlanmasını ve vücudun hamilelik öncesi şekline hızlıca geri dönmesini sağlar. Sporcularda sakatlanma gibi durumlara karşı korse kullanarak tedbir almaktadırlar. Korse kullanımı çeşitli fizyolojik rahatsızlıklar için de birebirdir. Bel ve sırt ağrıları, duruş bozuklukları korse yardımı ile giderilebilen rahatsızlıklardır. 


Korse yapısı gereği vücudu sıkarak biçimli görünmesini sağlar. Bunu yaparken hareket halindeki bendenin terlemesini hızlandırır ve zayıflamayı daha kolay hale getirir. Tüm bunların dışında her kadının özel günler için mutlaka bir tane korseye ihtiyacı vardır. Korse özel günlerde gece elbisesinin altında vücudunuzun biçimli ve hoş görünmesini sağlar. Özellikle ünlü kişiler konser, davet ya da organizasyonlarda kıyafetlerinin altında korse kullanmaktadır. Korse kullanan ünlüler daha biçimli görünmek için korseyi tercih ettiklerini açık sözlülükle ifade etmektedirler. 


Korse Kullanmak Zararlı mı?


Korse kullanımında öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur korse modelinin doğru seçilmesidir. Ayrıca kendi bedeninizden daha küçük beden bir korseyi uzun süre kullanmanız halinde çeşitli sağlık problemleri yaşamanız olasıdır. Bunun için korseyi bilinçli ve etkili bir şekilde kullanmalısınız. Eğer korseyi zayıflamak ve biçimli bir görünüme sahip olmak için kullanıyorsanız yapmanız gereken ilk olarak kendi bedeninize uygun ölçülerde korseler ile başlamanız. Zayıfladıkça daha küçük beden korseler kullanarak oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmiş olursunuz. Bunun dışında korse terlemeyi hızlandıran bir yapıya sahiptir. Uzun süreli kullanımında cildinizde mantar oluşumuna neden olabilir. Bunu engellemek için en az iki korse bulundurmalı ve kişisel temizliğinize ayrıca özen göstermelisiniz. Korse kullanan kadınlar zararından ziyade faydalarından bahsetmektedir. Gerekli önemlerin alınması sayesinde herhangi bir sağlık sorunu yaşamadıklarını belirtiyorlar. Elbette ki korse kumaşı da oldukça önemli bir unsurdur. “Korse kullanmak zararlı mı?” diye aklınızda sorular oluşuyorsa Vedette’nin cilde zarar vermeyen, hassas kumaşlardan üretilen korselerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. 


Korse kullananlar kullandıkları korselerle ilgili kimi zaman sorunlar da yaşıyor. Özellikle korselerin içerisinde yer alan balenlerin kırılması çoğu kişinin yaşadığı bir sorundur. Bu balenleri değiştirmek de zorlu bir süreç; çünkü balenleri sadece o korseyi üreten markadan temin edebilirsiniz. Bir diğer korse kullanıcı şikayeti ise korselerin yırtılması ya da kabarcıklar oluşturmasıdır. Yırtılan bir korse ne yazık ki kullanılamaz durumdadır. Kabarcıklar oluşan korseler ise iz yapar ve kıyafetlerin altından çok fazla belli olur. Kumaş ve dikiş kalitesi zayıf olan ürünlerde bu sorunlarla çok fazla karşılaşılmaktadır. Vedette Korse her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan satış prensipleri ile kullanıcılarının sorun yaşamasına izin vermez. Ürünlerimiz en kaliteli malzemelerle titizliklikle üretilmektedir. Yaşayacağınız herhangi bir sorun deneyimli ekibimiz tarafından anında çözüme ulaştırılır.

Korse Kullanmak Beli İnceltir mi?


Korse kullananlar ya da korse almayı düşünenler özellikle şu sorunun cevabını merak ediyor: Korse kullanmak beli inceltir mi? Toparlayıcı korselerin ortalama olarak bir iki beden ince gösterdiği bilinmektedir. Fit ve ince görünmeye yardımcı olan korseler uzun süreli ve düzenli kullanım sonucunda zayıflamanıza olanak sağlar ve bel bölgenizi de inceltir. Ancak korseler metabolik olarak vücudunuzda herhangi bir kontrol sağlayamadığından ötürü tek başına yeterli değildir. Korselerin esas amacı sıkılaştırma ve toparlamaya bağlı olarak vücudun biçim almasını sağlamaktır. Korse kullanımı ile birlikte yapılan diyet spor ve egzersizler daha hızlı zayıflamanızı sağlar. Çünkü korseler terletici bir yapıya sahip olduğundan yapılan sportif aktivitenin etkisini artırmaktadır. Korse kullanımı sırasında terleyerek su kaybettiğinizden ötürü yeterli miktarda su tüketmelisiniz. Korse kullanımı hızlı kilo kayıplarında deri sarkması gibi problemlerin giderilmesi içinde en uygun yöntemdir. 


Korse Alırken Beden Seçimi Nasıl Olmalı?


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi korse kullanımında beden seçimi oldukça önemli bir husustur. Uygun bedende korsenin seçilmemesi vücudun rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Olması gerekenden daha küçük bedende tercih edilen korseler vücudu rahatsız edecek derecede sıkmakta ve kısa sürede rahatsızlık duymamıza neden olmakla birlikte cildinizde tahrişe sebebiyet verebilmektedir. Diğer taraftan büyük beden tercih edilen korseler ise istenilen düzeyde sıkılaştıramadığından ötürü istenilen zayıf ve biçimli görüntünün oluşmasına engel olup kıyafetinizin içinde potluk oluşmasına neden olabilir. 

Bu gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için korse seçimi sırasında kendi beden ölçülerinizi kesin olarak bilmeniz gerekmektedir. Bunun dışında seçtiğiniz korse modeline göre de beden ölçülerinize uygunluğuna dikkat etmelisiniz. 

Küçük bedenli korselerin daha etkili olduğu gibi bir yanlış bilgi söz konusu olduğundan ötürü insanlar genelde dar kalıplara sahip korseleri seçmektedir. Ancak bu durumda korse olması gerekenden daha fazla sıkmakta ve vücutta çeşitli hassasiyetlerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Doğru bedende seçilen korseler amacını en iyi şekilde yerine getirmektedir. Bu şekilde arzu ettiğiniz zarif görüntüye hızlıca ulaşabilirsiniz. 


Hangi korse daha kullanışlı?


Günümüzde talebe bağlı olarak farklı amaçlar doğrultusunda çeşitli korseler üretilmektedir. Kimileri daha zayıf ve biçimli ya da dolgun hatlara sahip olmak için tercih edilirken kimileri ise zayıflamak ve incelmek için kullanılmaktadır. Bunların dışında bölgesel kilo fazlalıklarını ve deri sarkmalarını ortadan kaldırmak, bel ve sırt ağrılarını hafifletmek içinde birbirinden farklı korse modelleri kullanılmaktadır. 

Zayıflatıcı Korseler


Zayıflatıcı korseler özellikle bölgesel kilo vermek ve ince bir görünüm elde etmek için kullanılırlar. Zayıflatıcı korsenin en belirgin özelliği vücutta hızlı terlemeyi sağlayarak vücut metabolizmasının harekete geçmesine yardımcı olmasıdır. Zayıflatıcı korse hızlı terleme sayesinde yağ yakımını hızlandırır bölgesel zayıflamayı kolaylaştırır.

Özellikle yoğun iş temposuna sahip kadın ve erkekleri spor ve egzersiz için yeterince vakitleri olmamaktadır. Bu durumda kıyafetinizin altında kendisini belli etmeyen zayıflatıcı korse ile günlük temponuz içinde terleme oranınız artacaktır. Bu şekilde yağ yakımı hızlanacak ve istenilen vücut ölçülerine daha kolay ulaşılabilecek. Ancak unutulmamalı ki zayıflatıcı korsenin ana özelliği sıkılaştırıcı olması ve vücuda biçim vermesidir. Yani tam anlamıyla verimli bir zayıflama için korse ile birlikte rutin egzersizlerde oldukça faydalı olacaktır. 


Ameliyat Sonrası Korse Kullanmak


Günümüzde özellikle liposuction ameliyatları sonrasında ameliyat sonrası korse doktorlar tarafından tavsiye edilir. Karın, kol, popo, kalça bölgelerine uygulanan liposuction sonrası korse toparlayıcı bir etkiye sahiptir. Bunun dışında farklı tip ameliyatlar sonrasında da korse kullanmak doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor. Yapılan ameliyatın türüne ve hangi bölgeyi kapsadığına bağlı olarak korse modelleri ve korse uzunlukları değişim gösterir. Bölgesel korseler ile birlikte tüm vücudu kaplayan korselerde ameliyat sonrasında kullanılabilmektedir. Ameliyat sonrası korse kullanımı için mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ameliyat sonrası kullanılacak en doğru korse modelini doktorunuz ile birlikte belirlemeniz ilerleyen evrede yaşayabileceğiniz sıkıntıların önüne geçmenize yardımcı olur. Bununla birlikte doktorların ortak görüşü de ameliyat sonrası korse kullanımı hastaları rahatlattığı ve iyileşme hızını arttırdığı yönündedir. Ameliyat sonrası korse kullanan kişiler de doktorların bu görüşünü desteklemektedir.


Bel İnceltici Korseler


Bel inceltici korse kadınların çoklukla tercih ettikleri korse modellerinin başında gelir. Cerrahi bir müdahale geçirmek istemeyen kadınların sıklıkla başvurdukları yöntemlerden birisidir. Bel inceltici korse bölgesel olarak kullanılmakta olup, esnek ve ince yapısıyla günlük kıyafetlerinizin içinde rahatsızlık duymadan kullanabilirsiniz. Ancak hızlı sonuç alma beklentisi ile kendinize küçük gelen ölçülerde bel inceltici korse kullanmanız ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu yüzden doğru bedende korse kullanımı oldukça önemlidir. 

Bel inceltici korse birçok ünlü yıldız tarafından da kullanılmıştır. Özellikle magazinsel yönleri ile gündeme oturan Kardashian ailesinin kadınları bel inceltmek için korse kullandıklarını duyurmuşlardır. Sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etkisi ile düzenli kullanım sonrasında biçimli bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır. Ülkemizde de korse kullananlar çoğunlukla bel inceltici korseleri tercih etmektedir.


Doğum Sonrası Korseler


Hamilelik ve doğum süreci kadınlar için oldukça yıpratıcı ve yorucu süreçlerdir. Kısa sürede vücutları ani bir deformasyona uğrayarak, derileri gerginliklerini kaybeder. Doğum sonrası korseleri kadınların hızlı bir şekilde hamilelik öncesi vücut formlarına dönmelerini kolaylaştırır. Özellikle doğumun ardından kalıcı sarkma ve kiloların oluşumunu önlemek için uzman doktorlarca doğum sonrası korse tavsiye edilmektedir. Doğum sonrası korse kullanan kadınlar, doğumdan hemen sonra kullanıldığı zaman sarkmaların çok hızlı toparlandığını söylemektedir.

Doğum sonrası korselerin sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliği karın ve göbek bölgesindeki sarkmanın önüne geçmektedir. Böylece vücut kendisini daha hızlı toparlayarak hamilelik sürecinin yıprattığı bölgeler en kısa sürede eski haline getirilebilir. Hamilelik sürecinde alınan fazla kilolardan da korse yardımıyla kurtulabilirsiniz. Elbette vücut sağlığınızı korumak için egzersiz ve spor aktiviteleri de hayatınızdan eksik etmeyin. 


Tam Boy Korseler


Tam boy korseler kalçanızı, karın, göbek ve göğüslerinizi kapatacak şekilde tasarlanmıştır. Tam boy korseler sıkılaştırıcı özelliği sayesinde kıyafetlerinizin içinde zayıf ve endamlı görünmenizi sağlarlar. Esnek ve ince yapısı dışarıdan belli olmasına engel olmaktadır. Günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elbette kendi beden ölçülerinize uygun korse modellerini seçmeniz rahatlığınız ve sağlığınız için mühim bir konudur. Korse kullanımında anlık etkiler yaratmak istiyorsanız, özel günler veya önemli anlar için zayıf ve biçimli bir görünüme kavuşmanız tam boy korse ile mümkündür. Ancak kalıcı etki oluşturarak zayıf ve biçimli bir görünüm için düzenli kullanım gerekmektedir. Korseler yapıları gereği sıkılaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden günlük yaşantınızda sizi rahatsız etmeyecek beden ölçülerinde korse modelleri seçmeniz sağlığınız ve rahatınız için daha elverişlidir. 


Popo Kaldırıcı Korseler


Kadınlar kalça ve popo kısımlarında dolgun, bel kısımlarında ince hatlardan hoşlanmaktadırlar. Popo kaldırıcı korseler, sıkılaştırıcı özelliği sayesinde kalçanızın esnek yapısından kurtularak daha toplu görünmesini sağlar. Popo kaldırıcı korseler ile daha biçimli ve çekici bir vücuda sahip olabilirsiniz. 

Popo ve kalça kaldırıcı korseler kalça ve bel kısmı arasında toparlayıcı etki gösterir. Aynı andan bel ve kalça kısmınızı kapsayan korseler ile hem ince bir bele hem de sıkı bir popoya kavuşmanız oldukça kolaydır. Popo kaldırıcı korseler ile biçimli ve zayıf bir görünümün yanında çekici bir etki de oluşturabilirsiniz. Popo kaldırıcı korseler aynı zamanda kalça kısmında bulunan fazla kilolarınızın da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Esnek ve yumuşak haldeki deriyi sertleştirerek sıkılaştırır. Uzun dönemli kullanım sayesinde sıkı bir popoya sahip olabilirsiniz. 


Göbek Ve Bel Korseleri


Kadınların ve hatta erkeklerin en büyük problemlerinden birisi de bölgesel kilolardır. Birçok insanda kilo alımı bölgesel olarak gerçekleşir. Özellikle karın, göbek ve bel kısımlarında yağlanma ile meydana gelen katlar oluşmaktadır. Göbek ve bel korseleri ile bu bölgelerdeki yağlanmayı durdurup, zayıf bir görünüm ve ince bir bele kavuşabilirsiniz. 

Göbek ve bel korselerinin ilk kullanımı sırasında kalıcı bir çözüm almanız mümkün değildir. Ancak bel korseleri terlemeyi tetikleyerek yağ yakımını hızlandırır. Böylece zamanla fazladan bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Zayıflamayı hızlandırmak için günlük rutin egzersizler oldukça faydalı olacaktır. Bel ve göbek korseleri ile yaptığınız egzersizlerden her zaman olduğundan daha etkili kalori yakımı meydana gelmektedir. Günlük hayatınızda rahat olabilmek için bel korsesi seçiminde beden ölçülerinizi baz almanız oldukça önemlidir. Daha küçük beden korselerin hızlı bir etki yaparak daha çabuk yağ yakımı sağlaması gibi bir durum söz konusu değildir. Bedeninize küçük gelen korseler günlük hayatınızda rahatsızlanmanıza, cilt tahrişlerine sebep olabilmekle birlikte uzun süreli kullanım ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olur. Göbek ve bel korselerini kendi bedeninize uygun olarak seçtiğinizde kıyafetinizin altından potluk yapması gibi bir durum söz konusu değildir. Kıyafetlerinizin altından kendisini belli etmez. Korse kullananların yorumları da göbek ve bel korselerinin her zaman daha etkili sonuçlar verdiğini göstermektedir.

Korse Kullanmak Zayıflatır mı?


Korse kullanmak zayıflatır diye düşünüyorsanız eğer; düzenli korse kullanımında zayıflayacağınıza emin olabilirsiniz. Her bedenin korseye ihtiyaç duyduğu bölge farklıdır. Kimi karın ve göbek kısmındaki fazlalıklardan ve yağlardan kurtulmak isterken kimi daha biçimli ve zayıf bir görünüm elde etmek ister. Doğum yapan kadınlar için en uygun korse modeli doğum sonrası korseleri iken kalça ve popolarını sıkılaştırmak isteyenler için popo kaldırıcı korselerdir. 

Yani hangi korse daha faydalıdır ve hangi korse zayıflatır diye merak ediyorsanız, öncelikle kendi bedeninizi tanımalısınız. Bedeniniz için en gerekli korse sizin için en faydalı korsedir. İhtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda korse seçimi yapmalısınız. Elbette yukarıda da belirttiğimiz üzere beden ölçülerinizi iyi bilmeniz kendiniz için en doğru korseyi seçmenize yardımcı olacaktır. Korse Kullananların Yorumları

Vedette Korseleri doğru ve sağlıklı şekilde kullanan kişiler her zaman memnun kaldıklarını ve korselerden büyük fayda gördüklerini belirtmektedir. Vedette Korse kullananların yorumları;


 • Vedette’nin uzun yıllardır kullanıcısı olan Filiz Hanım: “Korse beli inceltir mi? diye merak ederdim. Uzun zamandır korse kullanıyorum ve belimdeki değişim inanılmaz!” 
 • Vedette’nin özenli ve titiz çalışmasından memnun kalan Sema Hanım: “Ameliyat sonrası korse kullandım. Hızlı iyileşme sürecimde sizin de çok emeğiniz var.” 
 • Mehtap Hanım: “Vedette korseleri yıllardır kullanıyorum, ürünlerinizin kalitesinden çok memnunum. Diğer korseler kıyafetlerin altından belli oluyordu, hep rahatsızlık duyuyordum. Vedette Korse de bu sorunu yaşamıyorum.” 
 • Miray Hanım: “İki kez doğum yaptım, her doğumdan sonra Vedette Korse kullandım. Tüm annelere doğum sonrası korse tavsiye ediyorum. Çok kısa sürede eski beden ölçülerime kavuştum.”
 • Didem Hanım: “Vedette Korse zayıflamam da en büyük yardımcım oldu. Korse ile zayıflayan biri olarak herkese tavsiye ediyorum. 
 • Sağlık sorunları için Vedette Korse kullanan Murat Bey: “Korse bel ağrısına iyi gelir mi? acaba diyerek kullanmaya başladım ve hem belimdeki ağrılar azaldı hem de korse ile göbek ve bel bölgem inceldi.” 
 • İki senedir korse kullanan Eda Hanım: “Vedette Korse ile iki yıl önce tanıştım. Bir arkadaşım kullanıyordu ve neredeyse bir ayda beli incecik olmuştu. İnanamayıp ben de denedim ve ideal kiloma ulaşmam da en büyük etken korse kullamak oldu.”
 • Aug 01, 2020
 • Kategori: korse
 • Yorumlar: 0
Yorum Bırak