Korse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Korse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


İster yağ yakımı sağlamak için, ister fit görünmek, dileseniz de fazla kilolarınızı gizlemek için korse satın almak üzere olabilirsiniz. Ama korse satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyormusunuz? İşte detaylar aşağıda

.
Korse seçimi yapmak kolay gibi görünse de, bu eylem korse konusunda ki detayları gözden kaçırdığınızda yanlış uygulanan bir alışverişe dönüşebilir. Örneğin vücudunuzun neresinde fazlalıklarınız var ve buna bağlı olarak hangi bölgeleri kamufle etmek istiyorsunuz, alacağınız korsenin sizi sadece alımlı - fit gösteren şekillendirici korse modelleri neden olmasını mı istiyorsunuz? Yoksa korse giyerken vücudunuz bir anlamda toparlanmış görünürken, bir anlamda da kilo vermeyi mi hedefliyorsunuz? Korse seçimi esnasında bu saydığımız detaylar çok önem taşır.
Doğru Beden Ve Sorunlu Bölge Teşhisi Seçimlerde Önemli
Korse seçerken bedeninize uygun sizedeki korseyi seçmek de önemli konulardandır. Örneğin bacak – kalça – karın kısmında fazlalıklarınız varsa, yarım tayt formunda ki korseler size uygun olacaktır. Öte yandan karın – mide – kalça ve bacaklarınızda problemler varsa yarım korseler sizin için idealdir. Hayır bu da değil, ihtiyacınız olan korse mide – popo- karın kısmınızı sarsın ve toparlasın istiyorsanız yarım gövde korselerin body tarzında tasarlanmış olanlarından satın alabilirsiniz.

 


Elbette bu örnekleri tüm vücudunda sorun yaşayan kişiler için tam korse ya da göğüslerinde sorun yaşayan kişiler içinse göğüs toparlayıcı korse modelleri olarak arttırabiliriz. Hamilelik sonrası fazlalıklar için doğum sonrası korseleri ve rahatsızlıklar konusunda ortopedik korseleri de unutmamalıyız tabii ki.Korse Ve Kumaş Seçimi


Bunlara ek olarak korse seçimlerinizde korse kumaşı konusuna da çok dikkat etmelisiniz. Örneğin bu konuda sık dokunmamış haddinden fazla esnek, kalitesiz yapıda ki ince bir inceltici korse kısa sürede deforme olacağı gibi vücudunuzu toparlamaz ve istediğiniz sıkı görüntüyü sağlamaz. Öte yandan içerdiği kalitesiz ve yoğun naylon ip yapısıyla derinizde alerjen yan etkiler yaşatabilir ve hava aldırmayan dokusuyla teninize zarar dahi verebilir.

 


Kaliteli Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

 


Tam tersi vücudunuzu toparlayacak şekillendiren bir korse, spandex oranı yüksek kaliteli elastan dokusuyla vücudunuzu sımsıkı sararken, sizi içinde rahat hissettiren ve hava aldıran koton /pamuklu destekli bir yapıya da sahip olmalıdır. Yine zayıflatıcı korse modellerinin ter emici formda olması da önemli detaylardandır. Yanı sıra seçtiğiniz korsenin dikişleri çok kaliteli olmalıdır ki giydiğiniz şık elbiselerin altından kendini ele vermesin. Kötü tasarlanmış olan korselerin en kötü yanı, canımın elbiselerin altından sımsıkı lastikli yapısı ve kötü dikişleri sayesinde farklı yönlere dağılan çizgileriyle kendini ele veriyor olmasıdır.

  • Feb 08, 2018
  • Kategori: korse
  • Yorumlar: 0
Yorum Bırak