Korse Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korse Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fazla kiloların sihirli kurtarıcısı korseler kadınlara günlük ve özellikle de özel toplantı/davetlerde en güzel şekilde eşlik etmektedir. Korseler sizi anlık olarak zarif, ince ve şekilli gösterirken düzenli ve istikrarlı kullandığınızda ise kilo verdirerek vücudunuzun istediğiniz şekle girmesini sağlayan iç çamaşırı öğelerindendir.

Zira Vedette gibi üstün teknolojilerle üretilen thermalzone etkili korseler yağ yıkımını en güzel şekilde başarabilmektedir.

Gebelik / emzirme dönemlerinde iyi beslenmesi gereken kadınlar, doğum sonrasındaysa deformasyona uğrayarak kilolu bir bedenle de baş başa kalırlar. Oysa korseler doğum yapmış ya da yapmamış her kadının en basit şekillendiricisi ve kurtarıcısıdır. Ülkemizde çoğunlukla bayanlarda basen ve karın bölgelerinde yerleşerek biriken kilo fazlalıkları, yine hanımların Vedette korselerini keşfiyle son buluyor.

Peki ya korsenizi kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle bu aşamada ilk evvela vücudunuz için doğru korseyi seçmek zorunda olduğunuzu size hatırlatırız. Zira karın kısmında fazlalıkları olan bir bayan, kalça toparlayıcı ve sıkılaştırıcı bir korse aldığında arzu ettiği şekle kavuşamaz. Yine kalça fazlalıkları olan bir bayan da aynı hatayı yaptığında aynı sonuçlarla karşılaşır. Bu açıdan yanlış bir çabaya girmemeniz için mutlaka vücudunuza uygun doğru olan korseyi seçmek durumundasınız.

Örneğin birçok bayanın odak noktası her zaman kadın fiziğini güzel gösteren bel bölgesi olduğundan, ince bir bele sahip olmak için daima bel inceltici korselere kilitlenirler. O zaman mide ya da üzerine kadar uzanan şort – yarım korse şeklinde tasarlanan ve ayarlanabilen özellikli korselerden almalısınız ki beliniz ilk giydiğinizde bile ince efektler verebilsin.

Diğer yandan korse seçerken birden aşırı ince ve zayıf görünme hayalleri için aşırı sabırsızlık göstermemelisiniz. Zira bazı korse satış sitelerinde 2 bedene kadar küçük korse aldığınızda çok zayıf görünebileceğiniz taahhüt edilse de bu oldukça yanıltıcı bir fikir olabilir. Çünkü kendinizden 2 beden küçük bir korsenin içine giremeyebilirsiniz bile. Zar – zor sığsanız da içinde rahat nefes alamayarak fırlatıp atabilirsiniz. Bu şekilde değil gideceğiniz davet ya da toplantılarda korse kullanmak, yaptığınız harcama da zarar olarak yanınıza kalacaktır.

Bu açıdan çok çok kendi bedeninizden 1 beden küçük korse almalısınız anlık aşırı incelmeler yaşayabilmek adına. Ayrıca bu tür bir korseyi de çok uzun saatler üzerinizde kullanamamanızı öneririz. Bu yüzden uzun süreli kullanımlarda en doğru seçim kendi bedeninize uygun korse bedeninde ki korselerden satın almak olacaktır.

Öte yandan korse ‘kullanım süresinin’ de belirli bir zamanı ve limiti vardır. Zira vücut aynı sünger gibi nefes alıp veren deri ile örtülü bir organizmadır. Yanı sıra büyüteç altına tuttuğunuzda siz de tüm derinizin nefes alıp verebilen gözeneklerle kaplı olduğunu göre bilirsiniz. Bu açıdan cildi 24 saat sarıp sarmalayan farklı bir katmanla çevrelemek yanlış bir eylem olacağı gibi sağlıksız da olacaktır. Bu yüzden kullandığınız korse her ne kadar kaliteli ve sağlıklı ürünlerden oluşuyor olsa da cildiniz hava alamaz ve negatif sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak vücutta terleme ile oluşan nem ve ıslaklık kötü neticelere sebep olabilir (mantar hastalıkları, deri deformasyonları ve alerjen etkiler v.b.)

 

Doğru korse kullanımıysa; günde istikrarlı olarak 8 saatlik korse kullanımlarıdır ve gece uykusuna yattığınızda zamanlarda asla korse kullanmamanız gerekir.

Öte yandan korse giyerken zorlanmak gayet olağan bir durumdur bu sırada çok zorlanıyorsanız önceden giydiğiniz kaygan ince bir külotlu çorap size çok yardımcı olacaktır. Ayrıca korse giyerken dilerseniz ikinci bir kişiden de yardım alabilirsiniz bu esnada. Eğer bu sırada yalnızsanız, önce bir bacağınızı ve sonrasında ikinci bacağınızı korseden sokarak kademe kademe yukarı çekerken bacaklarınızı oynatarak destekleyici hareketler yapabilirsiniz. Ek olarak korse giymeden önce talk pudrasıyla pudralanarak da rahat bir korse giyme alanı yaratmış olursunuz.

Kopçalı korselerden aldığınızda açık olan kopçaları giydikten sonra kapatma imkanı doğacağından bir başkasından yardım almanız daha doğru olacaktır. Korseyi giydiğiniz zamanlarda doğru kullanırken yıkadığınız ve sakladığınız zamanlarda da doğru uygulamalar yapmanız gerekir. Zira korseler doğru yıkanmadığında ve saklanmadığında ömrü kısalır ve kısa sürede eskiyerek deformasyona uğrar. 

Örneğin korseyi makine yerine elde yıkarsanız daha az zarar verirsiniz. Ilık 30 – 40 dereceyi geçemeyen su sıcaklığında fazla çitilemeden aşındırıcı deterjanlar kullanmadan şampuan gibi yumuşak solüsyonlarla yıkadığınızda hem parlaklığı solmaz, hem de elastikiyetini uzun daha seneler kaybetmeyecektir.

 

 

  • Feb 04, 2018
  • Kategori: korse
  • Yorumlar: 0
Yorum Bırak