Korse Seçerken Beden Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Korse Seçerken Beden Ölçüsü Nasıl Belirlenir?  

Korse seçerken beden ölçüsünü ayarlamaktan daha kolay bir şey yoktur aslında. Hele hele internetten korse satın alacaksanız hali hazırda alış veriş ettiğiniz sitelerin sayfalarında bulunan ‘beden ölçüm çizelgeleri/beden tabloları’ sayesinde bu iş daha da kolay bir hal almaktadır. Beden ölçünüzü bilmiyor musunuz? Ya da son günlerde ölçüleriniz bir miktar değişti mi? Onun da kolayı var. Hemen elinize bir adet mezura alarak toparlayıcı korse modelleri ni incelerken vücut ölçülerini belirleyebilirsiniz. Bu durumda sadece doğru ölçüm yapmanız ve bir şeyleri atlamamanız yeterli olacaktır.

Beden Ölçümü Nasıl Yapılır?

Bel ölçümü yaparken mezurayı tam olarak bel çevrenize sarmanız gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bel çizgisinin iyi belirlenmesidir. Söz gelimi kimi insanlar bel ölçüsü alırken karnın alt bölgelerine, kalça seviyesine kadar inebilir. Ya da üst gövdeye yaklaşarak ölçü almakta yanlış bir uygulamadır.  Örneğin düşük belli ya da yüksek belli pantolonların bel çizgileri sizi her zaman yanıltabilir Bu yüzden bu tür pantolonları ölçüt kabul etmemenizi öneririz. Bu konuda ortalama nokta her zaman kemerlerinizi taktığınız yer, daha da doğrusu göbek deliğinin 2 cm kadar üstü olarak değerlendirilmelidir. bel inceltici korse ürünlerimizden kullandığınızda bel çizginiz her zamankinden daha ince görünecek.

Kalça ölçerken üst bacaklarınızın başlangıç noktasından 2 – 3 cm yüksekte bulunan kısmı göz önünde bulundurmalısınız. Şimdi de bu bölümü mezura ile bir halka şeklinde sararak ölçmelisiniz. Beden, yani ‘size’ belirlerken pantolon ve eteklerde hangi bedeni kullanıyorsanız alış veriş siparişinizde bu beden numarasını yazarak kullanmanız gerekir. Sayfalarımızda bulunan Vedette korse ürünlerini seçerken Vedette korse beden tablosu bu konuda size rehberlik edecektir. Kimi bayanlar etek ve pantolon bedenini farklı kullanabiliyor. Bu gibi durumlarda etek bedeni sizesini odak noktası olarak belirleyebilirsiniz.

Beden Seçimi Korse Beden Ölçüleri

Korse beden sipariş tablolarında genel olarak S - small, M – medium – L - large olarak 3 ana size / beden ölçüsü belirtilir. Ama bazı korse satışı yapan sitelerdeyse bu tablo; XS, S,  M, L, XL gibi ilerleyerek 5 beden türevine kadar çıkabilir. Burada XS çok küçük beden, S küçük beden, M orta beden, L geniş beden, XL daha da geniş beden anlamına gelir. Yanı sıra üst çizelgelerde ise kilo, bel ve basen ölçüleri yer alır. Beden tablolarında solda bulunan her bir beden ölçüsünün hanesine karşıt gelecek şekilde; kilo, bel cm ve basen cm ölçülerine göre kendi ölçümlerinizle eşleşen rakamları görebilirsiniz. Bu durumda bu şıkları işaretlemeniz ya da sipariş noktasında ki boşluğa bu rakamları ve beden numaranızı yazmanız (örneğin 38 – 40 – 42 – 44 gibi) gerekebilir.

Eğer korse giyerek çok çok zayıf bir algı oluşturmak istiyorsanız zayıflatıcı korse modelleri sayfalarından kendi bedeninizden bir beden küçük korse sipariş edebilirsiniz. Ama korse genellikle bedeni sararak hacimsel olarak sizi toparlayacağından içinde kendinizi rahat ve huzurlu hissetmeniz de gerekir. Bu bakımdan her türlü durumu göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yemek yediğinizde ya da şişkinlik anlarınızda sıkı bir korse istemiyorsanız veya sıkıntılı bir mizaca sahipseniz kendi beden ölçülerinizde bir korse sipariş etmenizi öneririz. Öte yandan dilerseniz günlük kullanımlar için kendi bedeninizde bir korse ve özel günler ve geceler içinse bir beden küçük korse siparişi de verebilirsiniz.

Vücuda Uygun Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Korseler gün içi kullanımının dışında bayanların en zarif ve bakımlı görünmek istedikleri; düğün, davet, nişan, balayı, lansman, toplantılar, balolar, mezuniyet gibi özel gün ve gecelerin çok yaşandığı dönemlerde bayanlar tarafından sıkça kullanılan unsurlardandır. Bu yüzden içinde kendinizi hem çok zarif ve güzel hissederken rahat, özgür ve huzurlu hissetmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Bu açıdan korse seçimleri esnasında mutlaka beden iyi gözlenmeli ve vücudunuza uygun olan korse modellerinden seçmelisiniz. Korsenizi seçerken daha çok hangi tip kılık, kıyafetler ya da elbiseler kullandığınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin davetlerde saten gibi tüm hataları gösteren kıyafetlerden seçecekseniz seçtiğiniz korse de mutlaka dikişsiz olmalı ve kıyafetlerinizin altından iz yapmamalıdır. Vedette dikişsiz korse modelleri bu konuda aradığınızı bulabileceğiniz en kaliteli korse türlerindendir. Örneğin bu gibi durumlarda parçaları özensiz dikişlerle bir araya getirilmiş olan kalın detaylı kalitesiz korseler kıyafetlerinizin altından büzgüler, potluk ve gode gibi dikiş hatalarıyla kendini belli edebilir. Öte yandan düğün, davet gibi özel gecelerde sürekli dekolte kıyafetlerden giyiyorsanız dekolte bölgesi askısız olan straplez tarzda tasarlanmış olan korselere de yönelebilirsiniz.

  • Jan 17, 2018
  • Kategori: korse
  • Yorumlar: 0
Yorum Bırak